120 výročí založení JSDH Hostouň u Prahy

2. 6. 2006

Dne 27.května 2006 se obec Hostouň u Prahy ocitla v zajetí hasičských vozů,příznivců hasičské techniky,ale především fandů a přátelů JSDH Hostouň u Prahy.Už je tomu tak, že Sbor dobrovolných hasičů oslavil v tento den své kulaté výročí 120let od založení této organizace.Jsme velmi rádi, že jste se přišli podívat na naše oslavy, které se konaly nejen před kulturním domem, kde jste mohli spatřit pěknou hasičskou techniku, požární útok mladých hasičů z Hřebče, nebo si zazpívat s dechovou kapelou, která nám celé odpoledne vyhrávala. U této příležitosti jsme vydali pamětní list, který tady můžete spatřit a udělili několik poděkování našim dlouholetým členům.V  prostorách hasičárny, kde jste mohli vidět staré fotografie z dob minulých, ale i současných, kuriozních kousku staré techniky (bohužel již v malém množství). Před základní školou se konal požární útok za přispění profesionálních hasičů z Kladna, dobrovolných hasičů z Hřebče a dobrovolných hasičů z Unhoště. Také chceme poděkovat Hasičskému záchranému sboru Letiště Praha,Hasičskému sboru Slaný, Hasičskému sboru Kladno, dobrovolným hasičům Hřebeč, dobrovolným hasičům Unhošť, že nám přivezli na ukázku jejich techniku.Všem chceme velmi poděkovat za ochotu a spolupráci, že si na nás udělali čas a přijeli na Naše oslavy.

Pavel Mencl

Jednatel JSDH  Hostouň u Prahy