Rekonstrukce hasičské zbrojnice

4. 12. 2018

fotka-008.jpg

Máme staronovou Hasičkou zbrojnici.

Již při rekonstrukci střechy na hasičské zbrojnici , bylo jasné že i celá budova bude do budoucna muset projít obnovou. Proto bylo zažádáno o dotaci z EU - Fondem soudružnosti v rámci Operačního programu Životního prostředí. Tato dotace byla schválena. Bylo vypsáno výběrové řízení , které vyhrála firma Kargea s.r.o. Datum zahájení byl 4.6.2018. Předmětem rekonstrukce bylo zateplení pláště budov, podlah půdy nad klubovnou a temperovanou garáží a výměna otvorových výplní. Dále byl instalovaný kondenzační kotel a vyregulovaná topná soustava. Dále bylo před stavbou navrhnuto i úprava garáže. Nové nosníky střechy nahradily již nevyhovující a tudíž mohly být z garáže odstraněny nosné sloupy a došlo i k prodloužení garáže. Tím nám vznikl vetší prostor pro manévrování s technikou. Dále byla provedena pozemní úprava před hasičárnou, kde nám vznikla parkovací místa. Stožár na sušení hadic byl ve své spodní části nově zpevněn betonem, který celý sloup zpevnil. A dále byla vysazena nová zeleň do břehu před budovou.

Celkový rozpočet byl 1 183 595 ,- Kč. Z toho dotace EU byli ve výši 473 438 ,- Kč. Řídící orgán přestavby bylo Ministerstvo životního prostředí a zprostředkujicí subjekt byl Státní fond životního prostředí ČR.

Tímto bychom chtěli velice poděkovat zastupitelům obce Hostouň za podporu SDH Hostouň a JSDH Hostouň .

img-20181128-wa0009.jpg

Fotogalerie: https://hasicihostoun.rajce.idnes.cz/Rekonstrukce_Hasicske_zbrojnice/